تسکادزور – مرکز تفریحی کشور ارمنستان

  • توسط امید ابوالحسنی
  • ۷ ماه پیش
  • ۰

معرفی شهر تسکادزور

مناظر کوهستانی ارمنستان سبب شده این کشور برای ورزش های زمستانی ایده آل باشد . یکی از بهترین ورزش زمستانی در این کشور اسکی روی برف است و بهترین پیست اسکی در مرکز این کشور یعنی تساکادزور واقع شده است. تله کابین یا آسانسور های بالابر این پیست اسکی تقریبا مقرون به صرفه ترین نرخ اروپا را دارند. همچنین از نظر اقامتی ، تسکادزور بهترین هتل ها و اقامتگاه های کشور ارمنستان را دارد ضمن اینکه این مجتمع یکی از بزرگترین مراکز سرگرمی کشور است و یکی از این موارد را که میتوان نام برد ” کازینو سناتور رویال ” است.

پیست اسکی تکادزور

پیست اسکی تکادزور

صومعه کچاریس

همچنین تسکادزور یکی از مهم ترین مجموعه های دینی را دارد که صومعه کچاریس است. کچاریس یک صومعه قرون وسطایی ارمنی می باشد که به سده های ۱۱ تا ۱۳ میلادی باز میگردد و توسط یک شاهزاده پاهلاوونی ساخته شده، این صومعه در ۶۰ کیلومتری ایروان واقع شده و در دل کوه های بامباک است. صومعه کچارس بطور کامل بازسازی شده و از پیست های اسکی قابل مشاهده می باشد.

صومعه کچاریس

صومعه کچاریس

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بهتر است در صورت سفر به ارمنستان و لذت بردن از تسکادزور دوست داشتنی ، به صومعه کچاریس هم سری بزنید ، این صومعه غیر از بومیان برای گردشگران هم بسیار محبوب است.

صومعه کچاریس

صومعه کچاریس

برسی شهر تسکادزور :

شهر تکادزور

شهر تکادزور

شهر تسکادزور در منطقه کوتایک و در فاصله ۵ کیلومتری از مرکز استان هرازدان واقع شده است. فاصله این شهر تا ایروان ۵۰ کیلومتر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۸۴۱ متر است و همچنین در سال ۱۹۸۴ عنوان ” شهر ” را دریافت کرد. بخش عمده از شهر تا شرق کوه تقنیس گسترش یافته و به عنوان مرکز گردشگری کشور در نظر گرفته شده است. جمعیت شهر تسکادزور در حدود ۱۷۰۰ نفر است.

پیست اسکی تکادزور

پیست اسکی تکادزور

تسکادزور با منظره های خیره کننده خود فوق العاده منحصر به فرد است و گردشگران بسیاری را هر ساله به خود جذب می کند. دامنه های سفید و پوشیده از برف…شهر رنگارنگ ، سرگرمی های متنوع ، مردم مهمان نواز و البته به همراه راحیه ای از طبیعت ، سفر به این شهر را برای هرکسی تبدیل به بهترین تجربه گردشگری در ارمنستان می کند و مسلما ترک آن برایتان مشکل خواهد بود.

هتل در تسکادزور

هتل در تسکادزور

در پایان امید است از توضیحات ذکر شده در وصف این شهر لذت برده باشید و بهترین تجربه سفر به ارمنستان و بخصوص تسکادزور را برایتان آرزومندیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *