رویداد اجرای رنگ – ایروان

  • توسط امید ابوالحسنی
  • ۷ ماه پیش
  • ۰
رویداد اجرای رنگ

رویداد اجرای رنگ در حقیقت شامل یک مجموعه رویداد است. تأسیس کننده این رویداد، کمپانی اجرای رنگ ، واقع در آریزونا می باشد. این فستیوال بین المللی بوده و از سال ۲۰۱۱ آغاز شده است. در فستیوال اجرای رنگ شرکت کنندگان طی مساحت ۵ کیلومتر اقدام به رنگ پاشی و نقاشی یکدیگر با استفاده از پودر رنگ های پایه خوراکی می کنند.

تاریخچه رویداد اجرای رنگ

این مسابقه هیچ برنده ای ندارد. اجرای رنگ برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ در فونیکس و در آریزونا انجام شد. در این مسابقه ۶۰۰۰ شرکت کننده حضور داشتند. ایده این رویداد در حقیقت برگرفته از چندین رویداد دیگر است که شامل مسابقه گل و لای مالدون، دنیای رنگ و جنش هولی هندوستان می شود. از سال ۲۰۱۵ بسیاری از کشور های دنیا از جمله ارمنستان به این رویداد پیوستند و از آن زمان تاکنون ارمنی ها ، رویداد اجرای رنگ را در شهر ایروان بخوبی سازماندهی و برگزار کردند.

در طی رویداد اجرای رنگ، هزاران دونده تیشرت سفید رنگ به تن می کنند. در طی رویداد رنگ های گوناگون در هوا پخش می شوند و هر شرکت کننده با رنگ هایی که از سر تا نک انگشت پاهاش پوشیده شده است، مانند رنگین کمانی متحرک به نظر می آید.

همانطور که از قبل گفته شده، امریکا رویداد رنگ را در سال ۲۰۱۱ تأسیس کرد. این رویداد برای ترویج سلامتی، شادی و موجودیت فردی است. همچنین مردم نام این رویداد را ” شادی ۵ کیلومتری روی سیاره ” نیز می نامند. غیر از ویژگی های ذکر شده، اجرای رنگ یک فعالیت ورزشی هم برای تناسب اندام و سلامتی محسوب می شود. اجرای رنگ هم اکنون در بیش از ۵۰ کشور دنیا برگزار می شود.

رشد بین المللی رویداد اجرای رنگ

در سال ۲۰۱۷ ، ۱۱۲ رویداد اجرای رنگ در امریکا، ۷ رویداد در انگلیس، ۶ رویداد در استرالیا و ۴ رویداد در چین برگزار شد. بنابراین هر ساله رویداد رنگ طرفداران بیشتری پیدا می کند و محبوبیت آن در دنیا بیشتر می شود.

پس از ایجاد رویداد اجرای رنگ، صدها رویداد مشابه دیگر در سرتاسر دنیا راه اندازی شدند. در حقیقت، ۷۰ درصد شرکت کنندگان این رویداد، در بین سنین ۱۸ – ۴۰ سالگی هستند.

در سال ۲۰۱۶ پایتخت ارمنستان، ایروان میزبان دومین رویداد اجرای رنگ بود. این رویداد در ایروان ۱۵۰۰ شرکت کننده داشت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *